SEÇİM SONRASI EKONOMİK BEKLENTİLER…
Seçimin en büyük yararı, ülkede uzun dönemli bir istikrar döneminin kapısını açması olacaktır
Tarih: 3.7.2018 21:34:39
Mahmut KOÇAK

Seçim öncesi dönemde, gerek yurtdışında ve gerekse içeride esen olumsuz rüzgarlar, tüketicisinden, üreticisine, yatırımcısına herkesi etkiledi. İnsanların önlerini görememesi de ekonomide yavaşlamaya yol açtı...

Seçimin en büyük yararı, ülkede uzun dönemli bir istikrar döneminin kapısını açması olacaktır. Seçim öncesi, yeni yönetimde sorumluluk alacaklar bir çok vaatlerde bulundular. Bu vaatlerde bulunanların, sözlerini hemen yerine getirmeleri beklenmemelidir. Çünkü, seçim sonu ekonomide dengelerin kurulması ve korunması ve bunun uygulanması biraz zaman alacaktır. En önemli bekleyiş   enflasyonun kontrol altına alınmasıdır.

Yeni dönemde, güvenleri artacak, önlerini görecek girişimcilerin yatırımlara başlamaları, yatırımları artırmaları büyük önem taşıyor. Yatırımların artması kısa sürede ekonomide canlılığı, uzun sürede üretimin artmasını sağlayacak. Genel bekleyiş, tarımda, sanayide üretimin artırılması. Geçen yıldan bu yana süre gelen büyüme hızının korunmasıdır.

Sınır ötesi sıcak çatışmaların ve terör odaklarının kontrol altına alınması, yaşamda normalleşmenin yolunu açıyor. ABD ve AB ile siyasi ilişkilerdeki iyiye gidiş, ekonominin kaynak sorununun çözümünü kolaylaştıracak.

Yatırım ve üretim  artışı istihdamda artışı hızlandıracak. Bütün bunlar daha iyi yaşam ortamının kapısını açacak.Yeni yönetim sistemi ve seçim sonuçları ülkemize iyilikler getirsin. Hepimizin yürekten dileği budur.

Saygılarımla…

 

Peter Diamandis, Fortune dergisi tarafından 50 önemli lider arasında gösterildi. Diamandis´in başarı kuralları şunlar:

Sizden iki şeyden birini seçmeniz istenirse, ikisini de seçin. Projeler arttıkça, başarı olanaklarınız artar. Kazanamazsanız, kuralları değiştirin. Kuralları değiştiremezseniz, onları göz ardı edin.

Size “hayır” denilirse, bir üst seviyeden başlamanız isteniyor demektir. Bir konuda şüpheniz varsa, yapacağınız tek şey konu hakkında düşünmektir.

Ne kadar hızlı hareket ederseniz, zaman o kadar yavaş geçer; siz de hayatınızı uzatmış olursunuz. Gelecekte  ne olacağını tahmin etmenin en basit yolu, geleceği kendinizin yaratmasıdır.

Yaşadığınız hayat, yaşamak istediğiniz hayattır. Önemli bir şeyden önceki günün zor olduğunu düşünerek, telaş göstermek, akıllıca bir davranış biçimi değildir. Ürettiğiniz şeyin büyüklüğünü ölçümleyemiyorsanız, onu daha fazla büyütemezsiniz.


Hiddet, elinizde tuttuğunuz akkor haline gelmiş bir kömür parçasıdır. Bu kömürü bir an önce başka birine atıp, kurtulmak niyetindesinizdir.

Eğer biriyle hayat boyu iş yapmak istemiyorsanız; onunla bir gün bile iş yapmayı denemekten vazgeçin.

Bilgi ve öğrenme, başka bir şeyle rahatça değiş tokuş yapabileceğiniz bir maldır. Hayatınızdaki gerçek kazanç; faizden değil, bileşik faizden gelir.

Harcadığınız zaman değil, sevgiyle ve isteyerek çalıştığınız zaman, gerçek kazancı sağlar. Harcadığınız çabanın %99´u boşa gitse de %1´i size yeter. Matematik, tabiatın dilidir

Hem dürüst hem de iyimser olmak her zaman mümkündür. İyisi mi, her zaman dürüst kalın. Eleştirileriniz genel, dualarınız özel olmalıdır. Kehanet gücünüz, gerçekleri ne kadar bildiğinizle doğru orantılıdır.

 Hiçbir fikri göz ardı etmeyin. Acıya katlanmayan, başarıya ulaşamaz.

AYIN SÖZÜ  :

Amaca ulaşmak için,  Ya çok mecbur olacaksın, Ya da aşırı istekli…

                                                                         Mirza TAZEGÜL

 

Anahtar Kelimeler: SEÇİM, SONRASI, EKONOMİK, BEKLENTİLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
2019 DA TEKNE SAĞLAM MI? (19 Aralık 2018 - Çarşamba)
OKULLAR AÇILIYOR (07 Eylül 2018 - Cuma)
HOŞGELDİN 11 AYIN SULTANI… (15 Mayıs 2018 - Salı)
KURBANLIK FİYATLARI BU YIL NORMAL…! (21 Ağustos 2017 - Pazartesi)
Sayfa:
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
ALTIN
0
BIST
0
 
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi