AK PARTİ´DE İLÇE KONGRELERİ DEVAM EDİYOR
AK Parti Antalya ilçe kongreleri gerçekleşen 4. Döşemealtı ve Konyaaltı ilçe kongreleri ile devam ediyor
Tarih: 24.9.2017 14:07:22

Genel Merkez Antalya İl Koordinatörü Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, ilçe başkanları ve teşkilat mensuplarının katılımlarıyla gerçekleşen ilçe kongreleri coşku içerisinde gerçekleşerek demokrasi şöleni yaşandı.

 2019 İÇİN KADROLARIMIZI GÜÇLENDİRİYORUZ

Döşemealtı 4. Olağan kongresinde konuşmalarını gerçekleştiren il koordinatörü Fuat Köktaş konuşmasında gündem ve kongrelere ilişkin şu sözlere yer verdi "Kongremizin, teşkilatımız, partimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bayram havasında coşkuyla gerçekleştirdiğimiz kongrelerimiz eksikliklerimizin giderildiği, tazelendiğimiz, yenilendiğimiz, bir ve beraber olduğumuz, tecrübelerimizi paylaştığımız, hedeflerimizi konuştuğumuz olağan günlerimizdendir. Bizim her zaman önceliğimiz seksen milyon vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmaktır. 

İyi hizmeti sunacak kadrolarımızı bu kongrelerimizde oluşturarak 2019 seçimlerine hep birlikte yürüyeceğiz.  Antalyamızda kazandığımız büyükşehir belediye başkanlığını ilçe belediye başkanlıklarımızla da güçlendirerek 2019´da yolumuza devam etmek zorundayız. Yeni göreve gelecek arkadaşlarımız Döşemealtı´nda yeni kazanımlarla, yeni tecrübelerle bayrağımızı daha yukarıya taşıyarak belediye başkanlığını kazandıracak yolun taşlarını döşemek zorundasınız” dedi

 

KUZEY IRAK´TA YAPILACAK REFERANDUM YANLIŞ BİR KARARDIR

Köktaş konuşmasının devamında gündemde yer alan Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde yurt dışına asker gönderilmesi, teskerenin uzatılması ve Kuzey Irak gündemiyle olağanüstü toplanacağını hatırlatarak, "Kuzey Irak´ta yapılacak referandumun yanlış bir karardır. Bu süreç içinde Türkiye olarak gerekli uyarılar yapılmıştır. Kuzey Irak tarafından uyarılar dikkate alınmamıştır. Yanlışta halen ısrar edilmektedir. Buradaki mesele Kürt kardeşlerimizin meselesi değildir, Kürt kardeşlerimiz bizimde birlikte olduğu gibi  bulundukları diğer ülkelerde de huzurlu, mutlu bir şekilde yaşamaları bizim de en büyük arzumuzdur. Eğer referandum Kuzey Irak´ta yapılırsa Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplantılarımızda alınan ve masanın üzerinde duran bütün kararlar, doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle ülkemizin neresinde yaşarsa yaşasın, insanlarımızın huzuru, güvenliği ve refahı için kararlılıkla uygulanacaktır. Komşumuz Irak´ın toprak bütünlüğünün, milli birliğinin ve istikrarının korunması, ülkemiz için büyük önem arz etmektedir. Böyle bir bölünmede Irak´ın sınırlarının tekrar çizileceği anlamı çıkar ki, bu konu da da Türkiye´nin hem ikili hemde uluslararası anlaşmalardan doğan hakları saklıdır. Irak´ta ve Suriye´ye de eylemlerini sürdüren PKK/PYD - YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin varlıkları, etnik temelli ayrılıkçılığa yönelik girişimleri, bölgesel barışa ve ülkemizin güvenliğine doğrudan tehdit oluşturmaktadır. Terör ile Irak ve Suriye´nin toprak bütünlüğünü bozmaya ve sahada gayrimeşru oldubittiler oluşturmaya yönelik, milli güvenliğimize tehlike oluşturabilecek her türlü risk, tehdit ve eyleme karşı, uluslararası hukuktan doğan haklarımız doğrultusunda gerekli önlemler alınmıştır. " diyerek sözlerine son verdi. 

 

AK PARTİ DEMEK TÜRKİYE DEMEKTİR

2019 başkanlık seçimlerinde Antalya´da hedefin  %50+1 olduğunu konuşmasında dile getiren Sümer “ 2019´un ülkemiz için önemli bir dönüm noktası olduğunu tüm Türkiye biliyor. Ancak bu seçimin ne kadar önemli olduğunu bizim kadar bilen terör destekçisi ülkelerde bulunuyor. Bu yüzden milletin partisi olan AK Partimize her zamankinden daha çok sarılmalıyız. Çünkü artık AK Parti demek Türkiye demektir. O yüzden yıllardır türlü oyunlarla partimizin önü kapatılmak Kutlu yürüyüşümüz engellenmek istenmiştir. Bizim artık kısır tartışmalara, dedikodulara ve iftiralara ayıracak zamanımız yok. 2019 için daha çok kenetlenerek seçimlere girerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın koyduğu %50+ 1 oy hedefine Antalya´da ulaşmalıyız” şeklinde konuştu.

MAYISLAR ‘A TEŞEKKÜR

Genel Merkez´in üç dönem kuralı nedeniyle Döşemealtı´nda hizmet bayrağını Bekir Kıvrım´a devreden Yusuf Mayıslar´a konuşmasında hizmetleri için teşekkür eden, il başkanı Sümer, “ Yusuf  başkanımız ilçe teşkilatımızın kuruluşundan itibaren partimize Döşemealtı´nda hizmet etmiş, emek vermiş değerli bir isim olmuştur. Uzun yıllar yürüttüğü ilçe başkanlığı görevini bugün, Bekir Kıvrım arkadaşımıza devrederek kutlu yürüyüşümüze partimizin farklı kademelerinde vereceği hizmetlerle devam edecektir. İlçemizde yapmış olduğu hizmetlerden ve seçimlerdeki çalışmalarından dolayı partimiz adına, başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

AK PARTİ REFORMİST BİR PARTİDİR

Kongrelerde Döşemealtı, Konyaaltı ve Antalya yatırımları ile ilgili önemli bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ilk olarak Döşemealtı´nda gerçekleştirdiği konuşmasında gerçekleşecek 3´üncü etap Raylı Sistem, yeni kavşak çalışmaları, Otogar Projesi, yeni metro hattı ve projelerini anlattı. “ Büyükşehir Belediye Başkanlığının yanı sıra Döşemealtı delegesi olarak kongreye katılmaktan onur duyuyorum. Bir Döşemealtı sakini olarak ilçemizde yaşanan gelişmeler beni son derece mutlu ediyor. AK Parti Türkiye´de birçok reformu gerçekleştirmiş, reformist bir partidir. Devlet yönetimi yapılanmasında, parti tüzüğünde birçok farklılık bugüne kadar hep konuşulup yapılamayan birçok husus AK Parti tarafından gerçekleştirilmiştir. Bunların en önemlilerinden bir tanesi de AK Parti´nin bir yenilenme, bir tazelenme partisi olma adına mutlaka yapmış olduğu çalışmalarda koltuklarda çöreklenip oturmak değil, koltuklar değiştirmek suretiyle bir tazelenmeye vesile olma noktasında bir tercihtir. İşte o yüzden her makamda AK Parti´de bir üç dönem mecburiyeti vardır. İlçe başkanlığında da belediye başkanlığında, milletvekilliğinde ve en önemli makamlarda bu vardır” dedi.

ANTALYA´NIN YENİ YÜZÜ DÖŞEMEALTI

Döşemealtı´nın Antalya´nın adeta yenilenen yüzü olduğunu belirten Menderes Türel, Döşemealtı için hedeflerimiz büyük. Şimdi artık Antalya otogarını da Döşemealtı´na taşıyoruz. Otogar adeta bir şehrin kalbidir. İşte o şehrin kalbi olan otogar şimdi Döşemealtı´nda olacak. Hemen arkasından hızlı tren garı da Döşemealtı´nda olacak. Bunun da planları hazır. İşte yenilenen değişen yüzüyle böyle bir Döşemealtı. Bugünlerde Yüksek Planlama Kurulu kararımız tamamlanıyor, 3´üncü Etap Raylı Sistem çalışmamıza başlıyoruz. Varsak´tan başlayacak ve bildiğiniz gibi 1´nci etap Fatih-Kepezaltı bölgesinden başlamıştı. 4´üncü etap artık 2019´dan sonraki süreçte gerçekleşecek. Ama bugünden bunun planlarını ve izinlerini alıyoruz. Şuanda Fatih-Kepezaltı-Santral´den, son duraktan Döşemealtı´na raylı sistemle ilgili, Ulaştırma Bakanlığı izinlerimizi aldık. Döşemealtı, Organize Sanayi bölgesine kadar raylı sistemde dördüncü etap çalışmalarıyla gerçekleşecek.” diye konuştu

 METRO GELİYOR

İlk dönem gerçekleşen raylı sistem, kavşak projeleri ve yaya üst geçidi projelerinin görevi devrettiğinde devam ettirilemediğinin altını çizen Başkan Türel, “İş bilenin, kılıç kuşananın. Tabi ki iş bilen kadroda olduğu takdirde bunları yapmanın mümkün olduğunu en güzel sizler gördünüz. Biz 11 kilometre raylı sistem yaptık. Görevi devrettik, 2009 -2014 arasında 11 kilometre değil 1 metre raylı sistem yapılmadı. Bunu yaşadık. Biz 11 tane kavşak yaptık, bizden sonraki dönemde 1 tane kavşak yapamadılar. Biz yayalarımız için yürüyen merdivenli üst geçitler yaptık, haklarını yemeyelim onları biz açmaya fırsat da bulamadık, ama bizden sonra 1 tane Kepezaltı Santral´in orada projesini bizim yaptığımız yaya üst geçidini yaptılar. Bizim açamadığımız yaya üst geçitler için genel başkanlarını getirdiler, davullarla zurnalarla açılış yaptılar üst geçit için. Aradaki fark bu. Döşemealtı´na inşallah raylı sistemler 2019´dan sonra gelecek. Antalya´ya metro 2019´dan sonra gelecek. Bunların bugünden adımlarını attık. İzinlerini aldık ama takdir edersinizi ki önce 3. etabı bitireceğiz. Sonra üstüne 4. etabı yapacağız” dedi.

DÖŞEMEALTI BÖLGESİNE HASTANE GELİYOR

Başkan Türel, aynı zamanda Döşemealtı Bölgesi´ne çok kısa bir süre içerinde temelini atacakları hastanenin müjdesini verdi. Türel, “Bir bölge hastanesi Döşemealtnı´nın en önemli sorunlarından bir tanesi hastaneydi. Şimdi Döşemealtı´na her ne kadar Kepez sınırları içerisinde olsa da Döşemealtı´na 5, Kepez´e 20 dakika mesafede yeni bir hastane olacak. Bin 500 yataklı bir şehir hastanesi bu bölge kuruluyor. Bu da hükümetimizin yatırımı, bunu da unutmayalım. Zannediyorum bugünden de YPK kararı alındı. Bunun temelini çok kısa bir süre içerisinde atacağız. Döşemealtı merkezden şehir hastanesine 5 dakika uzaklıkta olacak. Bölge olarak Döşemealtı fakat Kepez sınırları içerisinde. Şimdi tabi bazen bizim hizmetlerimizi itibarsızlaştırmak isteyen çok oluyor. Efendim Döşemealtı sınırları içinde değil derler. Biz bunlara alıştık. Derlerse desinler. Biz Döşemaltı´ndan binelim arabamıza 5 dakikada gidelim. Biz neticeye bakalım” ifadelerini kullandı.

Konyaaltı Kongresinde gerçekleştirdiği konuşmada ise Türel, "Bu parti Antalya´da yüzde yüz oy artışına sahipse dava amacı güttüğü içindir. Heyecanımızı kaybetmeyeceğiz, heyecanımızı kaybetmezsek kimse bizim bileğimizi bükemez. Seçimlerde, Konyaaltı ilçemizin aldığı oyu kimse küçümsememeli. 2014 yerel seçimlerinde aldığımız %4´lük fazla oy bize 20 bin oy farkla kazandığımız Büyükşehir Belediyemiz için önemli bir katkı olmuştur. Ben Konyaaltı ilçe teşkilatımızın önümüzdeki yıllarda başarılarının artarak devam edeceğine inanıyorum. Konyaaltı´nda hayal denilen projelerimizi inşallah hayata geçiriyoruz. Bu yatırımlarında, bu başarıda önemli yeri olacağına inanıyorum” dedi.

 

GÜCÜMÜZ HER ZAMAN MİLLET OLACAKTIR

Konyaaltı ve Döşemealtı´nın hak ettiği yatırımları her zaman aldığına konuşmasında dikkat çeken Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ise konuşmasında şu sözlere yer verdi “ İlçelerimiz, iktidarımız süresince gereken her türlü yatırımı ve desteği almıştır. Köy köy, sokak sokak gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, büyükşehir belediyemizin ilçelerimizde gerçekleştirmiş olduğu yatırımları görüyoruz. Büyükşehir yasasıyla birlikte bu kadar kısa bir süre içerinde tüm ilçelere, bu yatırımları götürmek son derece başarılı bir iştir. Büyükşehir Belediyemizin Konyaaltı ve Döşemealtı ilçemize kazandıracağı dev yatırımlar ile Antalya´nın çehresi baştan sona değişecek. Bu yatırımlar Antalyamız için artık olmazsa olmazımızdır. Antalyalı hemşerilerimizle el ele vererek bu yatırımları Antalyamıza kazandıracağız. Bizim işimiz, hizmet oldukça gücümüz her zaman milletimiz olacaktır. Yeni yatırımlarımızda, Döşemealtı ve Antalya´mız hızla buluşmaya devam ediyor. Bu yatırımlar ile inşallah milletimiz 2019´da başkanlık anahtarını bize vereceğine inanıyorum” dedi.

Gerçekleşen kongrelere, Konyaaltı´nda Mehmet Rıfat Durukan ilçe başkanlığı görevine tek aday olarak devam ederken, Döşemealtı´nda tek aday olan Bekir Kıvrım´da ilçe başkanlığı görevini Yusuf Mayıslar´dan devraldı.


Kaynak: ANTALYA HAYAT

Anahtar Kelimeler: PARTİ İLÇE KONGRELERİ DEVAM EDİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Böcek, asgari ücreti açıkladı: Net 2200 TL
Başkan Böcek, asgari ücreti açıkladı: Net 2200 TL
UMARIM 2 BİN 200 LİRANIN ÜZERİNDE OLUR
Başkan Türel´den bir çevreci proje daha
Başkan Türel´den bir çevreci proje daha
Büyükşehir Belediyesi´nde sıfır atık dönemi başladı
Kent Müze Tarih Söyleşileri devam ediyor
Kent Müze Tarih Söyleşileri devam ediyor
19. yüzyılda Orta Asya Türkleri konuşulacak
Muhteşem projede sona gelindi
Muhteşem projede sona gelindi
Boğaçayı Antalya´nın yeni yaşam alanı oluyor
Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan intihar etti
Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan intihar etti
Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan, otomobilinin içinde beylik tabancasıyla yaşamına son verdi.
Motivasyon Türel´den başarı öğrencilerden
Motivasyon Türel´den başarı öğrencilerden
Çok çalışıyorken mutlaka sosyal hayatınızı da iyi planlamanız gerek
Adrasan´a imar planı müjdesi
Adrasan´a imar planı müjdesi
Merkezde ne varsa ilçelerde de o oluyor
Antalya´dan Suriye´ye anlamlı yardım
Antalya´dan Suriye´ye anlamlı yardım
2 TIR yardım malzemesi yola çıktı
Üreten Kadınlar Yerli Malı Şenliğinde Buluşuyor
Üreten Kadınlar Yerli Malı Şenliğinde Buluşuyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi üreten kadınları Yerli Malı Şenliğinde buluşturuyor.
MAAŞIN % 70´İ SADECE GIDA VE KİRAYA GİDİYOR
MAAŞIN % 70´İ SADECE GIDA VE KİRAYA GİDİYOR
Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi´nin yapmış olduğu 2018 Kasım ayına ait asgari geçim endeksi sonuçları açıklandı.
Meteoroloji´den Antalya Ve Akdeniz´de Şiddetli Fırtına Uyarısı
Meteoroloji´den Antalya Ve Akdeniz´de Şiddetli Fırtına Uyarısı
(50-75km/sa) fırtına bekleniyor
Kepez´de sandıklar açılıyor
Kepez´de sandıklar açılıyor
‘Sandıklardaki Zarafet´
YÖRSİAD BAŞKANI SEMİH BEKEN´DEN VEDA YEMEĞİ
YÖRSİAD BAŞKANI SEMİH BEKEN´DEN VEDA YEMEĞİ
Bu asla bir veda değil yeni başlangıçlar için bir görev teslimi!
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca ve Finikeli öğrencileri tiyatroyla buluşturdu
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca ve Finikeli öğrencileri tiyatroyla buluşturdu
“Gençlere sonuna kadar inanıyorum”
Türel: ‘Mali disiplinimiz ve başarılı Finans yönetimimizle destan yazdık´
Türel: ‘Mali disiplinimiz ve başarılı Finans yönetimimizle destan yazdık´
Türkiye´ye örnek belediyeyiz
Antalya için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:21 08:01 13:09 15:42 18:00 19:27
DOLAR
5.3710
EURO
6.0755
ALTIN
0
BIST
0
 
Antalya
Fırtına
Bugün
13 / 8 °C
Fırtına
Pazartesi
13 / 8 °C
Fırtına
Salı
12 / 8 °C
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi